نحوه نصب سیستم دوربین امنیتی سیمی 

نحوه نصب سیستم دوربین امنیتی سیمی

نحوه نصب سیستم دوربین امنیتی سیمی

نحوه نصب سیستم دوربین امنیتی سیمی

اگر تصمیم گرفته اید به جای دوربین Wi-Fi ، یک سیستم دوربین امنیتی سیمی دریافت کنید ، این تنظیمات کمی بیشتر درگیر است ، اما در پایان با سیستم بهتری روبرو خواهید شد. در اینجا نحوه نصب دوربین های امنیتی سیمی آورده شده است.

برای این راهنما ، ما یک سیستم EZVIZ 1080p نصب خواهیم کرد که دارای یک DVR است که بصورت محلی 24/7 فیلم ضبط می کند. مهم نیست که شما در آخر با کدام سیستم روبرو می شوید ، روش نصب در کل صفحه مشابه است ، شاید بر اساس سیستم چند تفاوت در اینجا و آنجا باشد.

 

آنچه شما نیاز دارید

برخلاف دوربین ساده Wi-Fi ، برای نصب سیستم دوربین سیمی به ابزار بیشتری احتیاج دارید ، از جمله:

کابل اترنت

Baluns (آنالوگ را به دیجیتال تبدیل می کند - اگر سیستم آنالوگ باشد بسیار توصیه می شود)

یک مته قدرت با بیت های محرک و بیت های پیک (و برخی از بیت های مته معمولی نیز)

نوار ماهی استیل

نوار نقاب زدن (یا هر نوع نوار مخصوص آن موضوع)

یک مانیتور ، ماوس ، و صفحه کلید

یک دوست برای کمک به شما (به طور جدی ، این بسیار توصیه می شود)

هنگامی که مراحل نصب را طی می کنید ، ممکن است تصمیم بگیرید از ابزارهای دیگری استفاده کنید تا بسته به شرایط خاص خود کمی کار را راحت کنید ، اما موارد ذکر شده در بالا اصول اولیه ای است که شما نیاز دارید.

 

 

نحوه تنظیم سیستم های دوربین سیمی

قبل از اینکه در نصب یک سیستم دوربین امنیتی سیمی فرو بروید ، ابتدا باید بفهمید که همه چیز به چه ترتیب متصل است.

 

تقریباً هر سیستم از مجموعه ای از دوربین ها و یک جعبه DVR تشکیل شده است که به عنوان رابط کاربری برای مدیریت کل سیستم و همچنین ذخیره تمام فیلم های ضبط شده استفاده می شود.

همه دوربین ها مستقیماً به جعبه DVR متصل می شوند ، یا از کابل BNC برای سیستم های دوربین آنالوگ یا از کابل اترنت برای سیستم های دیجیتال استفاده می کنند. اگر سیستم آنالوگ دارید ، توصیه می کنم از کابل BNC صرف نظر کنید و آداپتورهای ویژه ای به نام baluns تهیه کنید ، که به شما امکان می دهد از کابل های اترنت استفاده کنید - نصب آنها بسیار راحت تر و در کل مدرن تر است.

از آنجا که دوربین ها مستقیماً به جعبه DVR متصل می شوند ، این بدان معناست که اگر دوربینی را در پاسیوی پشتی خود نصب کرده و جعبه DVR در طبقه بالا در دفتر خانه شما قرار دارد ، برای اتصال به آن باید کابل دوربین را از طریق خانه هدایت کنید. به جعبه DVR بستگی دارد که بسته به نحوه ساخت خانه شما دقیقاً قصد دارید مسیر کابل را بچرخانید ، کمی پیچیده شود.

از آنجا ، جعبه DVR به یک پریز برق متصل می شود و سپس شما یک مانیتور خارجی را به جعبه DVR متصل می کنید تا کل سیستم را مدیریت کنید ، یک نمای زنده از همه دوربین ها را ببینید و ضبط های گذشته را مرور کنید. اکثر سیستم ها با ماوس نیز ارائه می شوند ، اما صفحه کلید نیز توصیه می شود.

مرحله اول: مشخص کنید که کجا دوربین های خود را می خواهید

با خانه من ، بهترین مکان برای نصب دوربین های من در ورودی (منطقه زیر سقف سقف) است ، به این ترتیب کابل ها می توانند مستقیماً از اتاق زیر شیروانی عبور کنند.

وقتی نوبت به نصب دوربین های امنیتی سیمی می رسد ، انتخاب هر نقطه و نصب آنها کافی نیست. شما باید به این فکر کنید که چه چیزی تا حد سهولت نصب بیشتر منطقی است (و اگر حتی می توانید دوربین را در جایی که می خواهید نصب کنید) نصب کنید.

به عنوان مثال ، نصب یک دوربین بر روی دیوار خارجی در کنار درب ورودی در گوشه بالا بسیار عالی خواهد بود ، اما شما باید به این فکر کنید که چگونه می خواهید کابل را از دوربین به DVR منتقل کنید جعبه این عامل محدود کننده شما هنگام نصب دوربین ها است.

 

 

بنابراین ممکن است به جای نصب آن بر روی دیوار خارجی ، آن را روی سقف ایوان جلوی خود نصب کنید. از آنجا می توانید کابل را از طریق اتاق زیر شیروانی کوچک ایوان اجرا کنید و سپس به اتاق زیر شیروانی اصلی بروید ، آن را به هر کجا که می خواهید ببرید. بدیهی است که شما در این مورد بهترین قضاوت را خواهید داشت ، اما این چیزی است که باید بخاطر بسپارید.

مرحله دوم: نصب دوربین را آماده کنید

بسته به اینکه دقیقاً دوربین خود را در کجا نصب کرده اید ، ممکن است به ابزارهای متفاوت از آنچه من استفاده می کنم ، نیاز داشته باشید. به عنوان مثال ، من فقط از طریق چوب ، دیوار گچ و آلومینیوم حفاری می کنم ، بنابراین یک مته متناوب و برخی از مته های اساسی خوب کار می کنند. با این حال ، اگر مجبورید از آجر یا سنگ تراشی دیگر استفاده کنید ، به احتمال زیاد یک مته چکشی با برخی از سوراخ های سنگ تراشی می خواهید.

در هر صورت ، با علامت گذاری یک سوراخ که کابل دوربین از آن عبور می کند ، و همچنین سوراخ هایی برای پیچ های نصب شده دوربین شروع کنید. برخی از کیت ها دارای برچسب الگویی هستند که کار را بسیار راحت تر می کند. اگر دوربین شما با این موارد همراه نیست ، دوربین را تا جایی که می خواهید تا دیوار یا سقف نگه دارید و سوراخ ها را با مداد مشخص کنید.

دریل پیچ و دریل خود را بگیرید و سوراخ خلبان را سوراخ کنید. سپس سوراخ بزرگتری را در مرکزی سوراخ کنید که کابل از آن عبور می کند. معمولاً برای سوراخ بزرگتر باید از یک ذره بیل استفاده کنید ، اما ممکن است بتوانید یک مته معمولی پیدا کنید که به اندازه کافی بزرگ باشد.

مرحله سوم: کابل ها را به هر مکان دوربین اجرا کنید

پس از ایجاد سوراخ برای دوربین های خود ، وقت آن است که کابل را به هر یک از مکان های دوربین خود بکشید. این نیز جایی است که دستور  ممکن است شرایط شما برای شما متفاوت باشد ، اما اساساً شما از طریق دیوارها یا سقف سوراخ می کنید تا کابل ها را به مکان مورد نیاز خود تغذیه کنید.

برای نصب من ، همه کابل های دوربین در اتاق زیر شیروانی بالای گاراژ من جمع می شوند و از آنجا همه در اتاق زیر شیروانی اصلی طبقه دوم قرار می گیرند. بنابراین برای شروع ، من می خواهم کابل را بردارم و طول های مختلف را به لبه هایی که دوربین های من قرار دارد ، تغذیه کنم. انجام این کار در صورت داشتن نوار ماهی استیل بسیار ساده تر است - واقعاً دشوار است که خود را در لبه اتاق زیر شیروانی قرار دهید ، زیرا در آنجا سقف شما پایین می آید و فضای بسیار محدودی برای کار ایجاد می کند. بنابراین برای حل آن ، نوار ماهی بهترین دوست شما خواهد بود.

به هیچ وجه نمی توانم اینجا را تا لبه خز کنم ، بنابراین من باید نوار ماهی را برای من انجام دهم.

می توانید نوار ماهی را در حفره ای که برای دوربین خود سوراخ کرده اید تغذیه کنید.

هنگامی که نوار ماهی برای دسترسی آسانتر به اتاق زیر شیروانی گسترش یافت ، انتهای کابل را به نوار ماهی بچسبانید و از بیرون نوار ماهی را بکشید تا کابل را از سوراخی که سوراخ کرده اید رد کنید. این کار با دوستی که به شما کمک می کند بسیار راحت تر است.

 

بعد نوار ماهی را باز کرده و بردارید ، و وقتی کابل شما آماده نصب است ، کابل شما آماده اتصال خواهد بود. اگر از کابل اترنت استفاده می کنید ، اگر هنوز اتصالات خود را نصب نکرده اید ، مجبور خواهید بود که آنها را شل کنید.

مرحله چهارم: کابل ها را به جعبه DVR هدایت کنید

هنگامی که همه کابل ها را در محلی که هر دوربین قرار دارد قرار دادید ، اکنون وقت آن است که همه آن کابل ها را به جعبه DVR هدایت کنید.

برای این کار احتمالاً دوباره به نوار ماهی و همچنین مته برق خود برای سوراخ کردن دیوارها یا سقف ها نیاز خواهید داشت. این جایی است که همه چیز ممکن است کمی پیچیده شود ، بنابراین اگر هنوز مطمئن نیستید که از کجا شروع کنید ، شاید اگر قبلاً آن را انجام نداده اید با آن دوست تماس بگیرید.

در اینجا قسمتی از دیوار بریده شده است و به من این امکان را می دهد که به راحتی تمام کابل های داخل اتاق زیر شیروانی اصلی را ماهیگیری کنم.

اساساً ، من کابل های اتاق زیر شیروانی گاراژ خود را به اتاق زیر شیروانی اصلی که یک طبقه بالاتر است هدایت می کنم. برای این کار باید یک سوراخ در دیوار اتاق زیر شیروانی گاراژ ایجاد شود ، به علاوه یک سوراخ دوم در اتاق زیر شیروانی اصلی برای تغذیه کابل ها از طریق راه وجود دارد. با این حال ، من با شارژ کابل های خود خوش شانس شدم ، زیرا مسیری که می خواستم با همه کابل ها طی کنم قبلاً توسط کابل های قبلی پاک شده بود ، بنابراین مجبور نبودم سوراخ های جدیدی را از طریق گل میخ ها یا دیوارها سوراخ کنم. شاید خیلی خوش شانس نباشید.

 

بعد از همه اینها ، من در سقف کمد خود یک سوراخ می کنم تا کابل ها را از طریق سوراخ پایین ، جایی که آنها جعبه DVR را ملاقات می کنند ، تغذیه کنم.

نحوه نصب جعبه DVR کاملاً به خود شما بستگی دارد. سوراخ های نصب شده در قسمت پشتی بیشتر از مواردی است که شبیه نوارهای برق و محافظ های ولتاژ است. همچنین می توانید به نوعی روی میز یا رومیزی بنشینید.

برای کشیدن کابلها از تمام دیواره ها و سقفها به نوار ماهی احتیاج دارید و ممکن است در نهایت کابلها را روی نوار ماهی بچسبانید ، آنها را از داخل آن بیرون بیاورید ، بیرون بیاورید و چندین بار مراحل را از طریق چندین دیواره تکرار کنید تا اینکه کابل ها سرانجام به مقصد برسند.

 

 

مرحله پنجم: دوربین ها را نصب کنید

همه چیز از اینجا راحت تر می شود ، زیرا کار با کابل ها قطعاً سخت ترین قسمت است. نصب دوربین ها فقط باید چند دقیقه طول بکشد.

با اتصال کابل خارج شده از سوراخ به خود دوربین شروع کنید. سپس مقدار اضافی را دوباره به داخل سوراخ تغذیه کنید.

اگر می خواهید ، می توانید اتصال را با نوار برق بپیچید تا محکم شود تا به طور تصادفی از برق وصل نشود.

بعد ، پیچ های نصب شده همراه کیت خود را بگیرید و با استفاده از دریل برق خود دوربین را به خانه خود نصب کنید.

پس از نصب دوربین ، می توانید با شل کردن پیچ های تنظیم ، و تنظیم کردن تنظیمات خشن در دوربین ، هنگامی که همه تنظیمات انجام شد ، آنها را به عقب بکشید. بخاطر داشته باشید که در صورت مشاهده نمای زنده دوربین ، احتمالاً باید تنظیمات دقیق تری انجام دهید ، بنابراین هنوز با این مرحله کاملاً تمام نشده اید.

مرحله ششم: همه چیز را با هم متصل کنید

پس از آنکه انتهای دیگر کابل ها به طور کامل از خانه عبور کرد ، می توانید اتصال آنها را به DVR آغاز کنید.

اتصالات باید بسیار آسان باشد ، و همانطور که مشاهده می کنید ، من از آن آداپتورهای خاصی استفاده می کنم که در بالا ذکر کردم. فقط کافی است هر کابل را به پورت خودش متصل کنید و سپس مانیتور خارجی را به جعبه DVR و همچنین ماوس و صفحه کلید وصل کنید. همچنین می توانید یک درایو USB را برای زمانی که نیاز به صادر کردن هر فیلم در آینده دارید ، به برق متصل کنید.

 

 

مرحله هفتم: رابط کاربری را تنظیم کنید

این جایی است که بسته به نوع سیستم دوربین شما می تواند برای شما متفاوت باشد ، اما فرآیند نصب در سراسر صفحه مشابه است.

با استفاده از سیستم من ، تنظیمات رابط کاربر شامل ایجاد رمز عبور ، تعیین تاریخ و زمان و گذراندن یک آموزش سریع در مورد نحوه کار آن است.

از آنجا ، شما خوب است که بروید ، اما برخی از زمان حرکت در تنظیمات برای سفارشی کردن برخی موارد توصیه می شود ، مانند اینکه آیا دوربین های شما باید 7/24 یا فقط در حین حرکت ضبط کنند یا نه. سیستم شما همچنین ممکن است دارای تنظیمات ویدئویی باشد که می توانید با استفاده از آنها تنظیمات تصویر را کمی بهتر کنید.