آموزش تعمیرات کرکره برقی پارکینگی 

آموزش تعمیرات کرکره برقی پارکینگی

آموزش تعمیرات کرکره برقی پارکینگی

آموزش تعمیرات کرکره برقی پارکینگی

نگهداری و تعمیرات کرکره برقی پارکینگی بهترین راه برای کاهش هزینه ها و جلوگیری از خرابی کرکره برقی است. در طول ماه های تابستان کرکره برقی پارکینگی شما متحمل بیشترین بار رفت وآمد و البته باز و بسته شدن خواهد شد. آنچه گفت شده متذکر این مطلب است که در اواسط پاییز و زمستان، کرکربرقی های پارکینگی شما نیازمند توجه بیشتری برای كاركرد هرچه بیشتر و بهتر و البته طولانی تر هستند. یکی از دلایل توجه بیشتر به کرکره برقی ها به علت تغییر شرایط فصلی می باشد. با سردتر شدن هوا موتور کرکره برقی و همچنین جک و فنر کرکر برقی سخت تر کار می کنند تا کرکره های اتوماتیک در همان سرعتی حرکت کنند که پیشتر در هوای گرم كار میكردند.

برای اطمینان از كاركرد درست فنر و موتور کرکره برقی، مراقبت و تعمیرات پیشگیرانه فصلی بسیار ضروری است. بنابراین تعمیر کرکره برقی پارکینگ را بصورت دوره ای و فصلی، جدی بگیرید. در ادامه با سه روش تعمیر و نگهداری کرکره برقی پارکینگ را برای ممانعمت از خراب شدن قطعات کرکره برقی ها به شما آموزش خواهیم داد.

آموزش نگهداری و تعمیر کرکره برقی پارکینگ

روغن کاری کرکره برقی

ساده ترین كاری که هركسی می تواند انجام دهد اسپری روغن روی قطعات متحرک کرکره برقی است. بخش مهم رغن کاری کرکره برقی این است نیاز تمام قطعات متحرک کرکره برقی به روغن یکسان نیست. لازم به ذكر است كه اصلا از Multi-Use WD 40 برای کرکره برقی پارکینگ استفاده نکنید. اگرچه در جلوگیری از تراکم آب و رطوبت بسیار عالی است اما می تواند روغن های دیگر را نیز دفع كرده یا شستشو دهد. ممکن است  که در ابتدا کار خوب به نظر برسد، اما در دراز مدت باعث خشك شدن غلتک های کرکره برقی خواهد شد.

 

گریس و روغن مناسب کرکره برقی

ما برای رو غنکاری کرکره برقی و قطعات متحرک، WD 40 Specialists یا روغن لیتیوم سفید و همچنین روغن سیلیکون مقاوم در برابر آب را  توصیه می کنیم. در بازار کرکره  برقی به این روغن ها روغن بلستر درب پارکینگ یا گریس لیتیوم سفید بلستر هم می گویند. این ها چند نمونه از روان کننده ها / گریس های با کیفیت خوب هستند که می توانید تقریبا درهر فروشگاه سخت افزاری پیدا کنید. حتما برای گریس کاری  و روغنکاری کرکره برقی از روغن و گریس مناسب کرکره برقی استفاده نمایید.

تراز کردن کرکره برقی

تراز نبودن درب کرکره برقی شما باعث  اضافه شدن فشار اضافی بر روی کرکره اتوماتیک شما باعث میشود چون کرکره برقی هنگام باز شدن نمی تواند وزن یکسانی را روی فنر و جک های کرکره برقی تقسیم کند. ادامه پیدا کردن این مشکل باعث می شود تا به مرورزمان موتور کرکره برقی خراب شده نیاز به تعمیر اساسی پیدا کند. با تراز کردن کرکره برقی پارکینگ خود بر اساس پارامترهای وزنی مناسب، فشار حاصل از باز و بسته شدن کرکره برقی بر روی موتور را به حداقل برسانید.

 

تعمیرات کرکره برقی پارکینگی

 

مطمئنا واگذاری نصب کرکره برقی به نصاب حرفه ای کرکره برقی یکی از بهترین روش ها، برای جلوگیری از خرابی موتور کرکره برقی و متحمل شدن هزینه های تعمیر کرکره برقی است. برای خرید و نصب کرکره برقی و جک پارکینگی ساختمان همچنین اطلاع از قیمت کرکره برقی با ما تماس بگیرید.

خوب است بدانید که اگر کرکره برقی شما درست تراز نشود هنگام قطع برق که باید بصورت دستی کار باز و بسته شدن آن انجام شود شما دچار مشکل خواهید شد. حال اگر کرکره برقی پارکینگ شما درست تراز شده باشد شما میتوانید به درستی  و درنهایت تعادل و با استفاده از انرژی کمتری کرکره برقی را باز و بسته کنید.

بررسی تراز بودن کرکره برقی

برای بررسی اینکه آیا کرکره برقی شما تراز هست یا نه، درب را کاملا ببندید. درصورت اتصال به یک اپراتور، آن را با کشیدن بند متصل به اهرم ،آزاد کنید. درب را تا نیمه بالا ببرید اگر درب درآن حالت ماند و سریعا و با فشار به سمت پایین برنگشت، به احتمال زیاد وضعیت درب مناسب بوده ودر تعادل است.اگر نه، لطفا سعی نکنید كه خود ان را تنظیم کنید، چرا که بسیار خطرناک است. درب ها کرکره برقی بسیار سنگین هستند و قطعا شما را دچار مشکل خواهند کرد. برای نصب کرکره برقی حتما با نصاب کرکره برقی با دکتر درب تماس بگیرید

ایمن بودن کرکره برقی

یکی از مهمترین مسائل در خرید کرکره برقی و همچنین تعمیرات درب اتوماتیک شیشه ای توجه به ایمنی عمومی کرکره برقی است. ایمنی عمومی بدین معنی است که اطمینان حاصل کنیم که اگر چیزی در مسیر باز و بسته شدن کرکره برقی باشد، کرکره برقی حرکت نکرده و به ان نزدیک نمی شود یا اگر نزدیک آن شد بلافاصله به عقب برگرداند. ساده ترین و امن ترین راه برای بررسی این قابلیت قرار دادن یک شی به اندازه کافی بزرگ در مسیر پرتوهای لیزری و چشمی زیر درب است. هنگامی که شما سعی می کنید درب را با استفاده از ریموت کرکره برقی ببندید، درب نباید حرکت کند.

انواع تیغه کرکره برقی:

تیغه فولادی:

این تیغه ها به دلیل ساخته شدن با الیاژ فولاد منیزیوم دارای خاصیت عایق حرارتی و صوتی هستند و سنگین تر از تیغه های دیگر می باشند و به دلیل ساختار ویژه ای که دارند ضد خش بوده و در رده تیغه هایی با امنیت بالا قرار دارند و در مقابل ضربه مقامت بالایی داشته و در طرح ها و رنگ های متنوع تولید و عرضه می شوند.

این تکونولوژی باعث شد تا استقامت کرکره برقی بالاتر رود و به دلیل پایین بودن صدا در هنگام استفاده به سرعت جایگاه خود را در بازار پیدا کرد.

تیغه الومینیومی:

تیغه کرکره برقی الومینیومی به دلیل عدم نیاز به روغن کاری و سطح بی نظیر از نظر تمیزی و شفافیت در رده بالایی از سطح درخواست قرار دارد و به دلیل رنگ ضد خشی که دارا می باشد در مقابل اسیب ها مقاوم بوده و از بیلت الومینیوم ساخته شده است و رنگ الکترو استاتیک در ان استفاده شده است.

در بحث تعمیرات کرکره برقی نوع تیغه دارای اهمیت است و جالب است بدانید که تیغه های الومینیومی خاصیت انعطاف بالاتری در بحث تعویض و تعمیر دارند.

تیغه کرکره برقی الومینیومی دارای سه سایز 60 ، 80 ، 100 می باشد که به دلیل ابعاد مشخص چهارچوب ها معمولا در این سه سایز تولید می شود اما سایز های متفاوت دیگری نیز در بازار موجود است.

اجزاء موثر در تعمیرات کرکره برقی

تعمیرکار کرکره برقی به خوبی می داند که  تیغه الومینیومی از سه شمش یا بیلت تشکیل شده است.

یکی از نکات قابل توجه این است که از سایز 60 در کرکره پارکینگ و از سایز 80 در کرکره فروشگاه و از سایز 100 در کارخانجات استفاده می شود که تعمیرات هر یک نیازمند اطلاعات کافی از ساختار کرکره برقی می باشد.

تیغه شفاف پلی کربنات:

ساختار این تیغه کرکره برقی از سخت ترین پلیمر است که ویژگی های منحصر به فردی دارد که می توان از ضد خش ، ضد سرقت ، ضد ضربه و ضد گلوله بودن ان نام برد که در مناطق امنیتی کاربرد دارد، تیغه شفاف در طرح ها و رنگ های متنوع موجود می باشد.

 

تعمیر کرکره برقی پارکینگ

 

بخش های دیگر کرکره برقی که لازم است با اصطلاحات و تعارف ان اشنا شوید:

شفت : لوله ای که در بالای کرکره نصب میشود و وظیفه باز و بسته شدن کرکره بعهده آن میباشد و با چرخش شفت توسط موتور، رول کرکره به بالا و پایین کشیده می شود.

بلبرینگ : انتهای شفت جهت سهولت بسته شدن کرکره برقی.

اندکپ : وظیفه انتقال نیروی موتور از شفت به بلبرینگ را بعهده دارد.

پلیت : محل استقرار موتور و شفت کرکره برقی میباشد.

ریل: پروفیلی است U  شکل که بصورت عمودی در دو طرف چپ و راست دهنه نصب می شود و رول تیغه ها در داخل آنها بالا و پایین می رود. ریل ها در دو نوع فولادی و آلومینیومی، متناسب با نوع کار، انتخاب می شوند.

ریموت:حکم کلید کرکره برقی است و به گیرنده دستگاه فرمان باز و بسته شدن را میدهد.

کرکره برقی به یکی از اصلی ترین بخش های هر مغازه ، فروشگاه و واحد خدماتی و صنعتی تبدیل شده است و این روند در حال پیشرفت است ، زیرا علاوه بر ظاهر مناسب دارای کارکرد مهندسی و خاصی است که امنیت را به ارمغان می اورد.

تعمیرات کرکره برقی را جدی بگیرید زیرا در صورت عدم اقدام به موقع ، ممکن است مشکلات بیشتری را به بار بی اورد که همین موضوع هزینه تعمیرات را بالا می برد.