مشکلات احتمالی شما با پنجره دوجداره upvc 

مشکلات احتمالی شما با پنجره دوجداره upvc

مشکلات احتمالی شما با پنجره دوجداره upvc

مشکلات احتمالی شما با پنجره دوجداره upvc

در این مقاله می خواهیم به مشکلات احتمالی شما با پنجره دوجداره upvc و پیدا کردن راهکار مناسب جهت این مشکلات بپردازیم. درب و پنجره دوجداره یو پی وی سی با ورود به صنعت ساختمان پیشرفت های چشمگیری داشته که دلیل اصلی آن بهینه سازی انرژی زیبایی و کارکرد مناسب و طول عمر پنجره های فوق می باشد.

عمده ترین مشکلی که ممکن است برای پنجره های دوجداره ایجاد شود خارج شدن از رگلاژ می باشد که این امر نیز به عواملی چون نصب نادرست، متریال نامناسب، یراق آلات غیر استاندارد و همچنین رگلاژ پنجره دوجداره توسط افراد غیر متخصص می باشد.

برخی از مشکلات که ممکن است در استفاده از پنجره دوجداره upvc ایجاد شود:

  • گیر کردن لنگه بازشو در هنگام باز و بسته کردن پنجره

راهکار: با توجه به انبساط و انقباض پروفیل upvc در طی فصول گرم و سرد سال ، این مشکل پدید می آید که با یک رگلاژ ساده حل می گردد.

  •  آمدن صدا از پنجره دوجداره نصب شده،

راهکار: باید ببنیم صدا از کدام قسمت پنجره دوجداره می آید ، اگر از شیشه بیاید، در آنصورت از شیشه دوجداره استاندارد استفاده نشده است.

  • زرد شدن رنگ پنجره upvc

راهکار: علت این امر استفاده از پروفیل نامرغوب می باشد، متاسفاه راهکاری ندارد و اگر می خواهید حل شود باید پنجره دوجداره خود را مجددا عوض کنید.

  • پنجره کشویی upvc ما به سختی حرکت می کند.

راهکار: از یراق آلات غیر استاندارد استفاده شده است.

  • فسمتی از شیشه دوجداره پنجره را امکان تمیز کردن ندارم.

راهکار: طراحی پنجره دوجداره شما قبل تولید درست انجام نشده است. چاره ای ندارید جز استفاده از ابزارهای تمییز کننده با دسته بلند و یا مغناطیسی

 

رگلاژ پنجره دوجداره

 

 

مشکلات احتمالی شما با پنجره دوجداره upvc ممکن است باعث دلخوری و زدگی از پنجره upvc شود ، عمده این مشکلات بخاطر تولید کننده های غیر استاندارد می باشد که متاسفانه وارد این صنعت شده اند. پیشنهاد می گردد که پنجره خود را از نمایندگی های معتبر تهیه نمایید.

بابد در انتخاب شرکت تولیدکننده پنجره های دوجداره دقت زیادی شود. اگر جهت تولید و نصب پنجره های خود از شرکت معتبر و تیم نصب متخصص و کار بلد استفاده نکنیم بی شک پنجره های دوجداره ما کارایی مطلوبی نخواهد داشت.

پروفیل یو پی وی سی بدلیل مقاومت بالا، زیبایی، سبکی وزن، مقاومت در برابر آتش و عایق بندی خوبی که دارد بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. در صورتی که از پروفیل های زیرزمینی و غیر استاندارد استفاده شود محصول نهایی دچار تغییر رنگ و فرم می شود و ترمیم آن اصلاً مقرون به صرفه نمی باشد. به همین دلیل پیشنهاد می شود حتماً در انتخاب برند پروفیل نهایت دقت را داشته باشید تا بتوانید محصولی با کیفیت و مرغوب تهیه کنید.

آیا می‌توان پروفیل‌های نامرغوب را ترمیم و یا تعویض کرد؟

در مقام پاسخ به این سؤال بایدگفت که پروفیل یو پی وی سی قسمت اعظم از متریال پنجره دو جداره upvcرا تشکیل داده و چنانچه از نوع نامرغوب آن استفاده شود، محصول نهایی دچار مشکلات دائم از قبیل تغییر رنگ پروفیل، تغییر فرم و یا شکستگی می‌گردد و تعویض و یا ترمیم آن امکان پذیر و مقرون به صرفه نمی‌باشد. بنابراین در انتخاب پروفیل یو پی وی سی بایستی دقت لازم را به خرج دهیم تا بتوانیم از تمامی قابلیت و محسنات پنجره دوجداره برای مدت زمان نامحدود استفاده نماییم .

یراق آلات پنجره دوجداره را قطعات مختلفی تشکیل داده اند که با یکدیگر ارتباط دارند، در صورت استفاده از قطعات نامرغوب در هر یک از این اجزا بی شک نتیجه نامطلوبی از پنجره های خود خواهیم داشت زیرا یراق آلات نقش مهمی در پنجره های دوجداره upvc دارند. یراق آلات پنجره دوجداره را می توان پس از نصب تعویض و بهینه کرد اما به صورت محدود زیرا محل قرار گیری پیچ های برخی از یراق آلات با یکدیگر متفاوت بوده و ممکن است در نصب یراق آلات جدید دچار مشکل شویم. به همین دلیل بهتر است از برند معتبری جهت یراق آلات استفاده شود تا عمر مفید پنجره ها کاهش نیابد.

عایق بندی پنجره یو پی وی سی در برابر صدا و آلودگی به چه صورت است؟

این درب و پنجره ها در مقابل آلودگی های صوتی و صدا عایق بوده و تا 80 درصد از آلودگی صوتی ومحیطی می کاهد.

چرا در برخی مواقع درب و پنجره upvc عملکرد مطلوبی ندارد؟

باید در انتخاب شرکت تولید کننده درب و پنجره یو پی وی سی دقت کنید و تیمی متخصص برای نصب پنجره upvc انتخاب کنید. اگر نصب این درب و پنجره ها با دقت و توسط تیم متخصص انجام شود بی شک کارایی مطلوبی خواهد داشت.

آیا نصب این درب و پنجره ها در کنار بزرگراه ها و مناطق شلوغ کارایی دارد؟

بهتر است بدانید که این محصول در همه ی مناطق قابل نصب بوده و کارایی لازم را دارد. و آلودگی های صوتی را به قدر چشمگیری می کاهند.

 

رگلاژ پنجره دوجداره

 

مشکلات احتمالی با پنجره دوجداره upvc 

انتخاب پروفیل مناسب

انتخاب پروفیل مهمترین مرحله در خرید درب و پنجره دوجداره یو پی وی سی است. با مطالعه درمورد مزایای پروفیل upvc می توانید به راحتی با ویژگی های منحصر بفرد آن آشنا شوید. سپس می توانید با آگاهی لازم پروفیل یو پی وی سی را انتخاب کنید و از عملکرد آنها بهره ببرید. پروفیل upvc با مقاوم و عایق بندی کاملی که دارد توانسته بسیار مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین این ماده مزایایی از قبیل مقاومت در برابر آتش، زیبایی، سبکی وزن دارد.

اگر پروفیل انتخابی شما نامرغوب باشد محصول شما دچار مشکل شده و تغییر رنگ و فرم می دهد و شکسته خواهد شد و ترمیم آن مقرون به صرفه نمی باشد. به همین دلیل به شما توصیه می شود که در انتخاب پروفیل مورد نظر خود دقت لازم را به عمل آورید تا بتوانید محصولی مرغوب را داشته باشید. عمده ترین مشکلی که در حالت کلی ممکن است برای این ابزار کاربردی ایجاد شود خارج شدن از رگلاژ است و عواملی چون نصب نادرست و جنس نامناسب و غیر استاندارد یراق الات و پروفیل و همچنین رگلاژ شیشه دوجداره توسط افراد نابلد است که تنها راه حل ان حضور تعمیرکاران ما در محل می باشد.

گالوانیزه کاربرد اساسی در استحکام و مقاومت درب و پنجره های دوجداره دارد و در داخل پروفیل ها تعبیه می شود و وظیفه اش در دو مورد خلاصه می شود که در یک مقاله مجزا به شرح ان خواهیم پرداخت.

اگر گالوانیزه ها در upvc به خوبی پیچ نشوند و در اندازه استاندارد برش نخورده و قرار نگرفته باشند در نصب و پس ان طول عمر و خارج شدن از رگلاژ می تواند تاثیر اساسی داشته باشد.

تعمیر و رگلاژ پنجره دوجداره

اسپانیولت و قفل و دستگیره نیز از موارد دیگر است که در دراز مدت دچار مشکل می شوند و قابل تعویض و تعمیر هستند و جای هیچ نگرانی نیست و در حالت کلی می توان گفت تمامی قسمت های درب و پنجره دوجداره قابلیت اصلاح را دارند.

نقش یراق آلات در کیفیت پنجره های یو پی وی سی :

در بکارگیری یراق آلات در سیستم یو پی وی سی، انتخاب یراق آلات مناسب نقش مهمی داشته و در کیفیت محصول نهایی تأثیر مهمی دارد. همان‌طور که می دانید یراق آلات درب و پنجره های یو پی وی سی از حدود ۱۰۰ قطعه بهم پیوسته تشکیل شده است. اکثر این قطعات بر روی یکدیگر حرکت مکانیکی داشته و مجموعه ای مانند ماشین باز شونده را ایجاد می‌نماید. لذا در انتخاب برند مناسب و همچنین با در نظر گرفتن نوع بازشو ها و انتخاب یراق مناسب با توجه به نیاز، می‌تواند هم هزینه ها را کنترل نماید و هم طول عمر بیشتر یراق آلات موجب می گردد. بایستی در نظر داشت یراق مناسب همیشه متنوع‌ترین آن‌ها نیست. به طور مثال اگر بازشوی درب و یا پنجره ای نیازی به دو حالته ندارد، نبایستی از یراق دو حالته استفاده کرد .

آیا می‌توان یراق آلات درب و پنجره دو جداره UPVC را پس از نصب تعویض و بهینه کرد؟

باید گفت که این امر امکان‌پذیر می‌باشد ولیکن بصورت محدود. چراکه محل پیچ‌های بعضی از یراق آلات با یکدیگر متفاوت بوده و ممکن است در بکار گیری یراق‌آلات جدید دچار مشکل گردد و از طرفی نصب یراق آلات در برخی از کارخانه های معتبر بصورت اتوماسیون و با ماشین آلات خاصی انجام می‌پذیرد و تغییر آن بصورت تعمیراتی و در محل پروژه محدودیت‌هایی را ایجاد می‌نماید. لذا انتخاب یراق آلات مناسب در ابتدا می‌تواند از هزینه های مجدد جلوگیری نماید.