نکات مهم طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه 

نکات مهم طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه

نکات مهم طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه

نکات مهم طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه

طراحی داخلی فروشگاهها یکی از موضوعاتی است که به شکل جدی در کشور ما مورد توجه قرار نگرفته است و به سبب مسایل فرهنگی-اجتماعی و … بسیاری از شرکتها و محصولات خارجی نتوانسته اند در کشور ما فعالیت جدی همانند سایر کشورها داشته باشند.امروزه طراحهای داخلی فروشگاهها نقش مهمی را در جذب مشتری ایفا میکنندو برای طراحی داخلی یک فروشگاه طراح رسالت سنگینی بر عهده دارد.

فروشگاه باید جذابیت موثر و کافی را در نگاه اول و هنگام گذار خریدار داشته باشد و این امر با وجود طرحی که طراح آن راخلق کرده است بدست می آید.نمای فروشگاه ShopFront بایستی جذاب باشد.ایجاد نقطه تمرکز دید FocalPoint در داخل فروشگاه باید به گونه ای باشد که از بیرون دید کافی داشته باشد و باعث جذب مشتری شود.

فروشگاه یک فضای عملکردی است و بایستی به گونه ای باشد که عملکردهای مختلف از قبیل نمایش محصولات-میز فروش CashCounter -اتاق پرو و در مورد فروشگاههای بزرگ حتی فضاهای نشیمن -کافی شاپ-فضا برای کودکان و … در کنار هم عملکرد صحیحی داشته باشد.

فضای فروشگاهها فضای بسیار گرانی است واستفاده حساب شده از آن مهم است.

استانداردهای معلولین امروزه یک بحث مهم است .مثلا در دوبی طراح داخلی موظف است در یک فروشگاه ۳۰ متری یک اتاق پرو ۱۵۰*۱۰۰ برای معلولین در نظر بگیرد و به گونه ای باشد که معلول به راحتی به آن دسترسی داشته باشد.(ارتفاع ۷۵ سانتیمتر برای معلول)

در اتاقهای پرو طرح -نور و ابعاد بسیار مهم است.مشتری تصمیم خود را در این اتاق میگیرد .نور مناسب-آینه خوب_آویزهای مناسب ونیمکت راحت همه وهمه در تصمیم گیری مشتری مهم هستند.

راه دیگری که طراح داخلی برای جذب مشتری میتواند بکار گیرد استفاده از تصاویر است .تصاویری مرتبط با محصول یا با مضمون زندگی روزانه -طبیعت-کودکان و … میتواند برای داخل یک فروشگاه مناسب باشد.

نورپردازی یکی از مهمترین عوامل در جذب مشتری است .جاسازی خوب اشیا و نورپردازی که عدم استفاده از نور مستقیم انجام شده توجه مشتری را جلب خواهد کرد.

استفاده از طرح کف نقش مهمی در طراحی داخلی ایفا میکند.استفاده از کف بایستی متناسب با تصویر کلی فروشگاه باشد و مصالح انتخاب شده بایستی متناسب با عملکرد فروشگاه باشد .

سقف نیز مانند کفپوش بخش دیگری از طراحی داخلی است که میتواند طرحی بدعت گذارانه در خلق سطوح -مواد-رنگ و … داشته باشد. امروزه سقفهای باز و سقف کاذب ایده ای جدید است که در بعضی فروشگاهها مورد استفاده قرار می گیرد.

 

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

 

رنگ آمیزی و ترکیب رنگها نیز فاکتور های مهمی هستند که میتوانند مناظر جدیدی بوجود آورند. خلق عناصر دکوراسیون داخلی میتواند طراحان را برای دستیابی به استاندارد های طراحی بهتر کمک نماید .این عناصر میتوانند سمبلیک -تاریخی- مد روز- کلاسیک و یا از این قبیل باشند.

مثلا فروشگاه وسایل ورزشی که عناصر سمبلیکی ورزش همانند گوشه هایی از استخر در قسمت لباس و وسایل شنا -یک دیوار صخره ای در قسمت وسایل کوهنوردی و … در آن وجود دارد.

آنچه بعنوان FIX خوانده میشود تجهیزات یا قفسه بندی هایی است که محصولات درآنها چیده میشود. اینجاست که طراح باید با نوآوری بتواند طرحی ارائه کند که محصولات به نحو مناسبی نمایش داده شود.

 

پیشنهاد میکنیم این مقاله را نیز مطالعه فرمایید:

مشکلات احتمالی شما با پنجره دوجداره Upvc

 

Visual Marched امروزه به یک فن بسیار مهم تبدیل شده است و نحوه چیدمان یک محصول روی Fax Fixtures به گونه ای شگرف در ایجاد جذابیت برای خرید کالا از سوی مشتریان تاثیر گذار است.

یکی از عوامل موثر بر جذب مخاطب از منظر جلوه بصری مبحث هنر طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی می باشد.همانطور که می دانید در دنیای پر زرق و برق و تجملاتی امروز انسان ها به محیط پیرامون خود بسیار اهمیت می دهند. به همین خاطر است که دوست داریم  محل زندگی و شغل خود را به بهترین شکل چیدمان کنیم و از آن لذت ببریم که در عین سادگی و زیبایی حس خوشایندی را برای ما و اهالی خانه پدید آورد.

یکی از مسائل پر اهمیت در تبلیغات؛ چیدمان و دکوراسیون داخلی می باشد که در مراکز خرید و فروشگاهی و خدماتی تاثیر بسزایی در جذب مشتری و فروش دارد. در واقع همه ما انسان ها جذب زیبایی های اطرافمان می شویم. شاید برای شما هم پیش آمده که وقتی از کنار فروشگاه های یک خیابان رد می شوید دلتان بخواهد وارد فروشگاهی شوید که شکیل تر و زیباتر است. یکی از عواملی که باعث زیباتر شدن محل کار شما می شود دکوراسیون داخلی فروشگاه است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

دکوراسیون داخلی فروشگاه

دکوراسیون داخلی به معنای طراحی و هماهنگی اجزا و عناصر به جهت زیباتر جلوه دادن هنرمندانه رنگ ها و وسایل یک مکان می باشد.

وقتی ما به نوع چیدمان وسایل خانه؛ فروشگاه یا محل کار خود فکر می کنیم و به آن می پردازیم در حقیقت نقش یک دکوراتیو را بازی می کنیم.البته  دکوراتیو ها و هنر دکوراسیون داخلی مانند دیگر هنرها سبک و اصول خاص خود را دارد که بسته به نیاز روز جامعه و صنعت مد دستخوش تغییرات می شود که بایستی به آن توجه ویژه ای شود.

اگر دکوراسیون داخلی محل کار خود را بسته به نوع حرفه خود و متراژ فروشگاه خود طراحی کنید یا به دست متخصصان این امر بسپارید شاهد رونق کسب و کار  خود خواهید بود که به میزان قابل توجهی بر فروش شما تاثیر می گذارد.

علاوه بر رعایت تمامی اصول طراحی داخلی دکوراسیون فروشگاه و زیبایی و جذابیت های بصری آن  بایستی به راحتی مشتری نیز توجه شود که پس از اتمام طراحی نرم افزاری ان در زمان اجرا کار؛  فضای مناسبی را برای مشتری ایجاد کنید . علاوه بر راحتی مشتری و در نظر گرفتن فضایی برای وی یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در دکوراسیون داخلی نورپردازی می باشد که می تواند حس آرامش و بهتر دیده شده اجناس شما را برای مشتری به وجود آورد.

جدیدترین مدل های دکوراسیون فروشگاه و فروشگاه با ایده های مدرن وشیک:

طراحی دکوراسیون فروشگاه شیک و ایده آل نقش مهم .و به سزایی در جذب مشتری خواهد داشت . برای داشتن بهترین و مناسب ترین دکوراسیون فروشگاه رعایت نکات مهم و کاربردی اصلی که در صدر آن قرار دارد و همچنین مشاهده مدل های متنوع و زیبای دکوراسیون های مختلف برای انواع فروشگاه ها، می تواند ایده جالب و قابل توجهی باشد. در این مقاله ضمن معرفی دکوراسیون های شیک و جدید انواع فروشگاه، راهکارهایی برای داشتن بهترین انتخاب را نیز مورد برسی قرار می دهیم. تا پایان همراه ما باشید.

 اولین نکته برای طراحی دکوراسیون فروشگاه توجه به نوع محصولات و همچنین متراژ فروشگاه و فروشگاه مورد بحث و مورد نظر است. که اهمیت فوق العاده ایی در نوع دیزاین فروشگاه دارد. دومین نکته این است که باید توجه نمایید که دکوراسیون فروشگاه و فروشگاه شامل دو بخش مجزا دکوراسیون داخلی فروشگاه .و ویترین فروشگاه می باشد که باید هر یک را با برنامه ریزی و همچنین به کارگیری نکات مهم دکوراسیون طراحی کرد که دکوراسیون داخلی آنها با به کارگیری اصول و قوانین مهم طراحی شده است.

 

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

 

اهمیت اجرای دکور فروشگاه :

 این که فروشگاه شما در یک محله شلوغ واقع شده باشد اهمیت بسیاری دارد اما این مسئله نمی‌تواند مهم‌ترین عامل جذب مشتری برای شما باشد و شما می‌توانید با طراحی دکور فروشگاه و طراحی داخلی فروشگاه‌تان نیز مشتری‌ها را به سمت فروشگاه خود جلب کنید. برای این کار شما می‌توانید از شرکت‌های تخصصی مانند آرک مایان کمک بگیرید، چرا که متخصصین این شرکت‌ها برای دیزاین و طراحی داخلی فروشگاه‌ها آموزش دیده‌اند و می‌توانند با اجرای برخی اصول و قواعد فروشگاه شما را در معرض توجه قرار دهند. در نهایت توجه داشته باشید که ممکن است طراحی داخلی یک فروشگاه موجب افزایش فروش شما شود، اما مهم‌ترین عامل در رضایت مشتریان کیفیت محصولات شماست که تضمین کننده فروش بیشتر می‌باشد. یکی از راهها برای آنکه بتوانید فروش خود را افزایش دهید بهبود طراحی داخلی فروشگاه‌ تان می‌باشد شما می‌توانید با کمک گرفتن از یک طراح داخلی و یک شرکت حرفه‌ای در زمینه طراحی ویترین فروشگاه به فروش خود بیفزایید.

 

پیشنهاد میکنیم این مقاله را نیز مطالعه فرمایید:

آموزش تعمیرات کرکره برقی پارکینگی

 

طراحی داخلی فروشگاه :

طراحی داخلی فروشگاه به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد و شما باید با توجه به این عوامل دکور فروشگاه خود را مشخص کنید. برای آنکه بتوانید در فروشگاه خود از المان‌های مناسبی استفاده کنید باید به مواردی از قبیل گروه مخاطبین فروشگاه‌ تان، اجناس و محصولاتی که قصد فروش آنها را دارید، جغرافیای فروشگاه و متراژ آن توجه داشته باشید چرا که هر یک از این موارد نیازمند توجه بسیاری هستند و اگر در هر یک از این‌ها دچار اشتباهی شوید به جای افزایش فروش و جلب توجه مشتریان، طرفداران خود را از دست خواهید داد و یا به جذب مخاطبین اشتباهی خواهید پرداخت. برای آنکه طراحی داخلی فروشگاه شما به بهترین صورت ممکن شکل گیرد می‌توانید از گروه‌هایی مانند آرک مایان که در زمینه دکوراسیون داخلی فروشگاه تخصص دارند کمک بگیرید و به جلب توجه مخاطبین بپردازید. توجه به نورپردازی، ویترین فروشگاه، ترافیک عبوری مشتریان و امکان مشاهده کالاها از نزدیک برای مشتریانتان می‌تواند فروشگاه شما را منحصر به فرد جلوه دهد.

اجرای دکور فروشگاه

نحوه به نمایش گذاشتن اجناس و مبلمان داخل فروشگاه از دیگر نکات مهم در دکوراسیون فروشگاه است :  با انجام درست اینکار به  راحتی می توانید دکوراسیونی لوکس و دنج را برای مشتریان ایجاد کنید. اگر خواستار سبکی آنتیک در فروشگاه خود هستید طنابی قطور و قدیمی را از سقف فروشگاه آویزان کنید. برای ایجاد حسی دنج و گرم در دکوراسیون فروشگاه بهتر است از مبلمان راحتی بهمراه کوسن ها و بالش ها رنگارنگ  استفاده کنید که بسیار بیشتر از صندلی ها و میزهای فلزی و سرد زیبایی و تاثیر گذاری دارند.